Przepis na instagramową sypialnię

Podbijanie Instagrama oryginalnymi inspiracjami aranżacyjnymi to nie lada wyzwanie. Zobacz, jak stworzyć sypialnię, która zawojuje media społecznościowe!

 

 

Przepis na instagramową sypialnię

Instagram – najbardziej popularny, fotograficzny serwis społecznościowy – stanowi skarbnicę inspiracji aranżacyjnych. Podbijany przez miłośników designerskich rozwiązań i kreowania niebanalnych wystrojów wnętrz, wciąż zaskakuje i imponuje obfitością pomysłów. Aby wyróżnić się spośród wielu projektantów, którzy prezentują swoje wnętrza i udostępniają je obserwatorom, warto pokusić się o wdrażanie zaskakujących i oryginalnych zestawień. Jak stworzyć instagramową sypialnię, która podbije serca najbardziej wymagających krytyków?

 

 

 

 

 

 

Konkretny styl czy eklektyzm w sypialni?

Sypialnia z Instagrama to niewątpliwie wnętrze niebanalne, łączące nowoczesne podejście i podążające za światowymi trendami aranżacyjnymi. Aby zyskać dużą ilość obserwujących, a także wzbudzać zainteresowanie, nie można bazować na oklepanych i banalnych rozwiązaniach. Dlatego niekoniecznie trzeba kurczowo trzymać się jednego stylu! Eklektyzm – a więc łączenie i mieszanie stylów – jest bezustannie na topie. Skandynawska sypialnia dekorowana nowoczesnymi dodatkami? Czemu nie?! W eklektyzmie wszystkie jest dozwolone, wystarczy kierować się intuicją i dobrym smakiem. Aby kreować eklektyczną sypialnię, trzeba cechować się zmysłem aranżacyjnym i wrodzonym gustem – w takiej mieszance stylów nietrudno o przesyt czy kicz, dlatego jest to rozwiązanie wyłącznie dla odważnych projektantów wnętrz.

 

 

 

 

Nieco bezpieczniejszą opcją będzie zdecydowanie się na konkretny styl w sypialni. Aranżacje skandynawskie, nowoczesne, retro czy boho w sypialni cieszą się na Instagramie sporą popularnością. Odbiorcy lubią bowiem znane designy w nowych odsłonach, a wybór określonego stylu i jego indywidualna interpretacja zawsze są mile widziane. Aby podkreślić wybrany design i nieco go spersonalizować, warto stawiać na unikalne dodatki. Świetnie sprawdzą się poduszki dekoracyjne, a także plakaty na ścianę. Dzięki nim można podkreślić własne preferencje, ukazać siebie i stworzyć oryginalne zestawienia.

 

Konsekwencja kolorystyczna

Odpowiedni dobór kolorów to klucz do sukcesu aranżacyjnego niezależnie od stylu, jaki został wybrany. Gra kolorami to podstawa instagramowej sypialni, gdyż – chcąc zachwycić obserwujących – należy stawiać na przekaz wizualny. To właśnie zdjęcia stanowią główny nośnik informacji na Instagramie, a na nich w pierwszej kolejności rzucają się w oczy właśnie barwy. Pastelowe kolory w sypialni sprawdzą się we wnętrzach młodzieżowych, z kolei stonowane beże, brązy i biel świetnie będą prezentować się w sypialniach urządzonych z duchem minimalizmu i naturalizmu. Mocne kontrasty pozornie skrajnych kolorów to rozwiązanie dla osób, które lubią zaskakiwać, a nawet szokować. W odważnych aranżacjach doskonale sprawdzą się plakaty motywacyjne lub naklejki ścienne z inspirującymi napisami. Dominującą kolorystykę warto przełamywać akcentami w innych odcieniach – w tym celu można wykorzystać dodatki do sypialni, takie jak koce czy narzuty, zasłony oraz zestawy poduszek.

 

 

 

 

 

 

 

Światowe inspiracje do sypialnianych wnętrz

Sypialnia to przestrzeń prywatna, w której powinien panować klimat intymności i atmosfera sprzyjająca relaksowi. Jak jednak pogodzić intymność z udostępnianiem wnętrza szerokiemu gronu obserwujących? Fotografie powinny emanować ciepłem i przytulnością, gdyż właśnie takie sypialnie docenia świat! Zagraniczne trendy w urządzaniu sypialni stawiają przede wszystkim na wygodę snu – niezbędne są więc duże łóżka, wygodne poduszki oraz miękka pościel, która otula ciało podczas wypoczynku. Instagram podąża za trendami, chcąc zatem wieźć prym w tej przestrzeni społecznościowej, warto do swojej sypialni wprowadzić wspomniane akcenty. Przepis na instagramową sypialnię jest więc prosty – wystarczy inspirować się światowymi aranżacjami i udoskonalać je osobistymi dodatkami, które pozwolą spersonalizować przestrzeń.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem