Jak urządzić mieszkanie w stylu Art Deco?

Niezwykłe kształty i wzory, nawiązanie do przeszłości – to wszystko składa się na wyjątkowość stylu Art Deco. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawia się on w mieszkaniach. Z drugiej strony, nadal jest na tyle rzadko spotykany, że dla wielu osób zetknięcie z nim będzie zaskoczeniem i oryginalnym doznaniem. Wykorzystanie Art Deco w meblarstwie daje zawsze powalający efekt.

 

 

 

 

Czym charakteryzuje się styl Art Deco? 

Historia tego stylu sięga okresu międzywojennego. Właśnie z tego powodu tak silnie nawiązuje on do lat 20. Współcześnie możliwości, jakie daje projektowanie wnętrz pozwoliło mu stworzyć nową jakość. Wnętrza Art Deco to nie tylko powrót do tego co było, ale też kombinacja z tym, co jest. To scalenie w jedno przeszłości i nowoczesności.

 

 

 

 

Charakterystyczne dla stylu Art Deco we wnętrzach jest stawianie na geometryczne kształty i jasną przestrzeń. Meble tworzą balans pomiędzy ozdobnością i użytkowością. Żaden element nie trafi do takiego pomieszczenia przypadkowo, wszystko jest efektem dokładnie przemyślanej kompozycji. Lata 20. zapoczątkowały masową produkcję, a styl Art Deco wykorzystał to i  stał się pionierski w dziedzinie nowoczesnego projektowania przedmiotów.

 

 

 

Klimat, który powstaje z niesamowitych połączeń

Decydując się na wnętrze w stylu Art Deco, stawia się na luksus i szyk. Liczne odwołania do klasycznych aranżacji są jak najbardziej wskazane. Materiały wykonania poszczególnych elementów powinny być wysokiej jakości. Marmur, złoto, skóry – nie można bać się bogatego zdobnictwa, jeśli stawia się na styl Art Deco.

 

 

 

Apartamenty Art Deco to świetny wybór. Ten styl kocha przestrzeń i światło, a jednocześnie stawia na duże meble. Nagromadzenie dodatków i pokaźnych rozmiarów wyposażenia, nada prestiżu każdemu z pomieszczeń. Monumentalne żyrandole i geometryczne dywany to prosta droga ku aranżacji w stylu Art Deco. Najważniejsze, żeby całość łączyła w sobie pozornie sprzeczne cechy – nowoczesność i retro klimat.

 

 

 

 

Kontrolowane szaleństwo

Współczesne style są mdłe pod względem barw. Minimalistyczna biel staje się coraz bardziej pospolita i zaczyna męczyć swoją nijakością. Kolory w stylu Art Deco są na pierwszym miejscu. Muszą być wyraziste, żywe i wyróżniające się. Elegancja przełamana kolorystyczną fantazją sprawi, że mieszkanie przestanie być monotematyczne i nabierze wyrazistości.

 

 

 

Ściany w stylu Art Deco powinny być jasne lub wzorzyste. Najlepszym pomysłem jest jednak przełamanie ich czymś zupełnie zaskakującym. Plakaty ścienne to rozwiązanie, które pozwoli ukryć ewentualne mankamenty ścian i dopełni wygląd całego pomieszczenia. Wyrazisty punkt przyciągnie wzrok i ożywi wnętrze.

 

 

 

Styl Art Deco nie musi być stosowany wyłącznie w mieszkaniach. Hotel lub restauracja również nadają się do tego typu aranżacji. To miejsca dysponujące dużą przestrzenią, w której geometryczne kształty wydadzą się jeszcze bardziej futurystyczne, a klasyczność i elegancja mebli będą w dobrym tonie. To styl dla tych, którzy mają wyszukane gusta.

 

 

 

 

Zapoczątkowany w latach 20. styl Art Deco wcale nie stracił na aktualności. Jego ponadczasowe wzornictwo i nowoczesne sposoby projektowania sprawiają, że dziś nadal jest bardzo aktualny. To koncept stworzony dla tych, którzy doceniają wyrafinowanie i futuryzm.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem