Jak wyglądałyby aktualnie wnętrza bohaterów z Gry o Tron?

Ostatni, ósmy sezon tego niezwykle popularnego serialu niedawno się zakończył, lecz nic nie wskazuje na to, by towarzysząca mu euforia miała w najbliższym czasie osłabnąć. Fani dwoją się i troją, by jak najdłużej podtrzymać wspomnienia związane z ich ulubionymi bohaterami – a jednym z najlepszych rozwiązań, by to osiągnąć, może się okazać aranżacja pokoju w stylu Daenerys, Jona Snowa czy Sansy Stark.

 

 

To prostsze, niż może się wydawać

Jedna z szanowanych w środowisku internetowym firm, zajmujących się projektowaniem wnętrz, postawiła sobie za cel stworzenie makiet, reprezentujących możliwy wygląd pokojów urządzonych przez najpopularniejszych bohaterów GoT. Hipotetyczny design tych pomieszczeń opracowano, posiłkując się analizą osobowości tych postaci oraz wydarzeń w serialu, w których wzięli oni udział. Co ciekawe, każdy element wyposażenia jest dostępny w sprzedaży, można zatem w całkiem prosty sposób przetransformować własny pokój tak, by prezentował się niebanalnie i wzbudzał zachwyt nie tylko fanów Gry o Tron.

 

Jak prezentowałby się pokój Daenerys Targaryen? 

Aranżacja pokoju Smoczej Królowej nawiązuje do jej przeszłości i życia w otoczeniu pustynnych piasków – stąd widoczna dominacja koloru beżowego, białego i jasno-brązowego. W oczy rzucają się m.in. wzorzyste krzesła czy drewniana szafa z plecionymi wstawkami.

 

 

Jak na prawdziwą królową przystało, nie mogło zabraknąć elementów kojarzonych z luksusem i przepychem – do takich na pewno zaliczają się widoczne gdzieniegdzie metalowe wykończenia oraz “smocze” akcenty.

 

 

 

 

Pokój w stylu Jona Snowa

Pokój Snowa odzwierciedla miłość tego bohatera do koloru czarnego oraz do futer. Jest to przestrzeń mocno industrialna, z dominacją ciemnych barw i charakterystycznymi dekoracjami, pokroju poroża na ścianach. Futrzane akcenty mają za zadanie przełamać dość ciężki, “zimny” klimat pomieszczenia.

 

 

 

 

Pokój Sansy Stark

 

Sansa Stark to postać kojarzona z bogactwem i przepychem, i tak też prezentuje się jej pokój. Design pomieszczenia stara się oddać dwie rozbieżne cechy jej osobowości – z jednej strony przywiązanie do luksusu, jaskrawych kolorów, bogatych tkanin i biżuterii, z drugiej jej ciemniejszą stronę. Doskonale pokazuje to przykład akcesoriów, takich jak złota czaszka. Może być ona zastąpiona np. przez plakaty na ścianę z podobnym motywem przewodnim.

 

 

 

 

Jak urządziłaby swój pokój Arya Stark?

 

Tak samo jak u Jona Snowa, pokój urządzony przez Aryę Stark charakteryzuje się dominacją ciemnych barw, co jest odzwierciedleniem jej tajemniczej osobowości. Zakończone łukiem okna wpuszczają nieco światła, wciąż jednak pomieszczenie pozostaje w półmroku. Ciekawym akcentem jest plakat na ścianę, który przełamuje schemat i nadaje całości nowoczesnego charakteru.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem