Najlepsze aplikacje mobilne, które pomogą Ci udekorować dom

Kiedyś na rynku były dostępne jedynie zaawansowane programy do projektowania wnętrz, które w większości były płatne i niedostępne dla przeciętnego człowieka. Obecnie czasy bardzo się zmieniły, a technologia poszła do przodu. Nic nie wskazuje na to, by miała się zatrzymać. Już teraz wprowadzono wiele udogodnień – projektowanie wnętrz jest dostępne w smartfonie. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i już można cieszyć się z licznych funkcjonalności. Z poziomu telefonu możliwe jest nie tylko sprawdzenie wymiarów każdego pomieszczenia, ale też stworzenie jego pełnego projektu. Aranżacja nigdy nie była tak prosta i dostępna. Nie trzeba być profesjonalistą, by móc z nich korzystać!

 

Cam to plan

Cam to plan to aplikacja umożliwiająca zmierzenie wszystkiego za pomocą wirtualnej linijki oraz taśmy mierniczej – długości, odległości czy obszaru każdej powierzchni, jak na przykład podłogi, ściany, okna itp., zarówno w poziomie, jak i w pionie. To możliwe dzięki rozszerzonej rzeczywistości i ARCore. Jest też dużo prostsze niż przy użyciu lasera. Dodatkowo aplikacja przenosi pomiary z kamery od razu na plan. Posiada też liczne dodatkowe funkcje, które z pewnością mogą się przydać.

 

 

 

Cam to plan

 

Closet Planner 3D

Aplikacja do intuicyjnego projektowania 3D dla amatorów, jak i fachowców, pozwalająca stworzyć projekt szafy w zaledwie kilku prostych krokach – to w skrócie charakterystyka Closet Planner 3D. Wyróżnia ją też bardzo łatwa obsługa. Wystarczy stworzyć, przenieść, dostosować lub po prostu utworzyć dowolny komponent w każdej chwili. Do tego wybrać kolory, rozmiary, a następnie zapisać udane wersje i je wydrukować. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej oraz rozszerzonej – PRO.

 

 

 

Closet Planner 3D

 

Extradom

Ekstradom pozwala zaoszczędzić czas na procesie poszukiwania i zakupu idealnego projektu swojego wymarzonego domu – a jak wiadomo, to decyzja niezwykle istotna. Umożliwia darmowe przeglądanie ponad 16. tys. projektów, jak i zamówienie konkretnego i zapłatę bezpośrednio w aplikacji. Można skorzystać z dowolnych filtrów, by zawęzić wyniki wyszukiwania i dopasować je do osobistych preferencji, a najlepsze projekty można zapisać na liście. Ponadto aplikacja zapamiętuje te wybory i proponuje podobne projekty – nie tylko domów, ale i garaży.

 

 

Extradom

 

Homebook

Homebook jest największą polską bazą zdjęć zarówno mieszkań, domów, jak też ogrodów i tarasów, które mają być inspiracją podczas urządzania i aranżacji swoich przestrzeni. Szacuje się, że jest ich ponad 1 milion. Sprawdzą się doskonale podczas budowy domu, remontu mieszkania czy wprowadzenia się do nowego miejsca. W ramach aplikacji dostępna jest funkcja „przymierz we wnętrzu”, gdzie za pomocą kamery w telefonie można zobaczyć, jak w danym miejscu będzie wyglądał nowy mebel lub przedmiot, na przykład ciekawy obraz bądź plakat na ścianę. Ponadto można skorzystać z opcji zakupów, forum z poradami czy stworzenia własnej listy inspiracji i produktów do domu.

 

 

 

 

Homebook

 

HOMIFY

Homify dostarcza bogatą wiedzę, wskazówki i pomoc fachowców przy realizacji projektów lub po prostu inspiracji, które przydają się podczas aranżacji wnętrz. Posiada bazę 1,5 miliona zdjęć, które można w każdej chwili zapisać, podobnie jak zamieszczone tam artykuły. Dostępne są liczne filtry, by zawęzić wyniki wyszukiwania. Dodatkowo można w szybki sposób znaleźć i skontaktować się z profesjonalistą – architektem, projektantem itp. – ze swojej okolicy.

 

 

 

HOMIFY

 

Houzz – Home Design & Remodel

Houzz – Home Design & Remodel to aplikacja dość wszechstronna. Obejmuje ponad 19 milionów zdjęć domu, tarasu i ogrodu, które można dowolnie filtrować i zapisywać, jak również dodawać adnotacje i rysować bezpośrednio na zdjęciach. Dodatkowo znajduje się tutaj sklep z ponad 10 milionami produktów oraz materiałów z recenzjami – dany przedmiot można też „wyświetlić w pokoju 3d”. Co więcej, jest opcja skontaktowania się z ponad 2,4 miliona fachowców – architektów, generalnych wykonawców, dekoratorów wnętrz i wielu innych. Znajdują się tu liczne artykuły oraz filmy poradnikowe.

 

 

 

Houzz – Home Design & Remodel

 

IKEA

IKEA to jeden z najpopularniejszych sklepów. Posiada też swoją aplikację, z którą zakupy będą jeszcze łatwiejsze. Można przeglądać i wyszukiwać asortyment, tworzyć listy zakupów, wizualizować produkty i sprawdzać, jak będą wyglądały w danej przestrzeni. Dodatkowo można zaplanować wizytę w najbliższym sklepie wraz z informacją o godzinach otwarcia, wskazówkami dojazdu i dostępnością wybranych towarów.

 

 

 

IKEA

 

magicplan

Aplikacja magicplan tworzy mapy wnętrz budynków – mierzy pokoje i rysuje plan piętra po prostu robiąc zdjęcia. Do jej stworzenia wystarczy dodać obiekty, adnotacje i właściwości. To wszystko jest możliwe już w kilka minut. Nie ma potrzeby mierzenia, rysowania, przesuwania mebli czy specjalistycznej wiedzy.

 

 

 

magicplan

 

Moja kuchnia

Moja kuchnia pozwala na szybkie i wygodne zaprojektowanie tego pomieszczenia. Zapewnia dostosowanie zawartości kuchni – szafek, urządzeń, okapów, okien i innych, zapisywanie obrazu, ustawienia kolorów pokoju, podłogi i ścian. Następnie można zaimportować lub eksportować projekt do przysyłania plików między urządzeniami lub wysyłania pocztą. Są dwie wersje aplikacji – darmowa oraz PRO, w której można na przykład wybierać drzwi szafy i model uchwytu, jak i decydować o rozmiarach. Warto podczas tej aranżacji zastanowić się nad oryginalnymi dekoracjami ścian, którymi bez wątpienia będą plakaty do kuchni – nie tylko ożywią wnętrze, ale też nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

 

 

Moja kuchnia

 

Palette@Home

Palette@Home jest liderem w projektowaniu 3D architektury wnętrz. Aplikacja została stworzona do planowania pomieszczeń i całych mieszkań. Przeprowadza użytkownika od początku do końca procesu projektowania. Wszystko jest bardzo intuicyjne i proste – wybrane elementy można umieszczać w projekcie szybko, dzięki funkcji „przeciągnij i upuść”. Ściany zaś są rozmieszczane automatycznie.

 

 

 

Palette@Home

 

PLANNER 5D

Prosta w obsłudze aplikacja Planner 5D umożliwia tworzenie realistycznych projektów wnętrz i przestrzeni zewnętrznych w trybach 2D i 3D. Wyświetlanie projektów jest możliwe zarówno w 2D, 3D, jak i w rzeczywistości wirtualnej. Poszczególne elementy można wybrać z bogatego katalogu i tworzyć własne plany pięter, dostosować meble i akcesoria, tekstury i kolory w różnych kombinacjach czy dowolnie zmieniać rozmiar wybranych produktów.

 

 

 

PLANNER 5D

 

Westwing now

Za pomocą aplikacji Westwing now można bez problemu kupić meble oraz dekoracje znanych i cenionych marek. Znajdują się tu między innymi meble do salonu, sypialni, do ogrodu, jak i szeroki wybór akcesoriów oraz tekstyliów domowych, na przykład eleganckich poduszek fashion. Dostępna jest opcja tworzenia list życzeń w różnych kategoriach, zakupu wybranych produktów bądź całej stylizacji dostępnej w dziale Aranżacje. Co więcej, umieszczone w aplikacji zdjęcia są wysokiej rozdzielczości i można szczegółowo obejrzeć każdy detal jedynie klikając w ikonę lupy.

 

 

 

Westwing now

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem